ثبت نام کنید و سفارش دهید!
دوشنبه ۲۸ آبان ۹۷
زمینه مقاله

زمینه مورد نظر:

ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !

مقاله #161

#161 کد مقاله زمینه: سایر زمینه ها
عنوان انگلیسی:
MILITARY VERSUS PRIVATE INDUSTRY VERSUS UNIVERSITY CONTROL AND ADMINISTRATION OF MILITARY RESEARCH AND DEVELOPMENT
تعداد صفحات انگلیسی:
224 صفحه
عنوان فارسی:
نیروهای مسلح درمقابل صنایع خصوصی درمقابل کنترل و اجرای دانشگاهی توسعه و تحقیقات نظامی
تعداد صفحات فارسی:
124 صفحه
نوع فایل:
word
قیمت فروش:
250,000 ريال
چکیده فارسی:

چکیده

کنترل و اجرای توسعه و تحقیقات نظامی به شکل فزاینده ای در حال مهم تر شدن می‌باشد. امروزه‌ در نظریات اشخاص درون سازمان‌ها، صنایع خصوصی و دانشگا‌ها در خصوص این که برنامه‌ي توسعه و تحقیقات نظامی چگونه باید کنترل و اجرا شود، تفاوت‌هایی وجود دارد.

هر کدام از گروه‌های مشغول احساس می‌کنند که در کلیت برنامه‌ی توسعه و تحقیقات نظامی چیز منحصر به فردی ارائه می‌دهند و گمان می‌کنند می‌توانند بهتر از دیگری کارشان را انجام دهند.

برنامه‌ی توسعه و تحقیقات وزارت دفاع به شکل عمده‌ای تحت تأثیر ملاحظات کنونی دفاع ملی قرار گرفته است. این ملاحظات از اهمیت برجسته‌ای برخوردار است و مهمترین اثر را در سازمان‌های دولتی برای علم ایجاد کرده است. تحقیقات دفاعی حدود 86 سنت برای هر دلار تحقیقات فدرال در سال 1954 گزارش داد در حالیکه در سال 1938 مقدار 20 سنت را براورد کرده بود. بنیاد ملی علوم در گزارشش در خصوص سازمان دولت فدرال برای فعالیت‌های علمی[1] گزاش کرد که تأکید قوی بر تحقیقات دفاعی بر کاهش علاقه‌ی دیگر گروه‌ها دلالت ندارد. احتمالات جدیدی که توسط کاوش‌های علمی به‌وجود آمده‌اند به همراهی علاقه‌‌ی افزایش‌یافته‌ي عموم مردم منجر شده است به گسترش زیاد تحقیقات در برخی از دیگر زمینه‌ها، به خصوص در انرژی اتمی زمان صلح، کشاورزی و علوم پزشکی.

احتیاجات دفاعی و نظامی ملی، بودجه و بدهی فدرالی را تا چنان حدی افزایش داده است که جست‌وجوی کار‌آمدترین ابزار سازمانی در هر حوزه‌ای از فعالیت، از جمله برنامه‌ی تحقیقاتی دولت، فوری و ضروری شده است. در این رابطه، این پایان‌نامه می‌کوشد تا مزایا و مشکلات مدیریتی نیروهای مسلح در مقابل صنایع خصوصی در مقابل دانشگاه‌ها، و همچنین کنترل و اجرای برنامه‌ی توسعه و تحقیقات وزارت دفاع را بررسی و روشن کند.

راهنمای پایان‌نامه: پروفسور هربرت شپرد


[1] - بنیاد ملی علوم، NFS، 17-56، سازمان دولت فدرال برای فعالیت‌های علمی، به تاریخ 1956، ایالات متحده چاپخانه‌ی دولتی، واشنگتون 25 دی‌سی.

نسخه انگلیسی:
قیمت فروش:
250,000 ريال
پرداخت اینترنتی و دریافت